/Files/images/видат.JPG


/Files/images/default.jpegЛітература рідного краю. Імена промовляють сивими віками
Все минає, але любов після всього зостається.
Все минає, але не Бог і не любов...
/ Г. Сковорода /

Харківщина - один із наймальовничіших куточків благословенної землі, ім'я якій Україна. То ж не дивно, що саме Харківщина стала Батьківщиною для багатьох відомих композиторів, художників, поетів та письменників. Мальовничі пейзажі нашої землі, її солов'їні гаї, синьоокі річки, оксамитові луги не раз надихали письменників. Саме на Харківщині на повну силу зазвучав голос Григорія Сковороди. Перебуваючи у селі Бабаї, що під Харковом, Григорій Сковорода створив збірку байок і назвав її "Басни Харьковскія".
Борис Грінченко, теж наш земляк, написав одну з найяскравіших сторінок в історії української літератури і української мови, створивши перший в Україні словник української мови. Цей словник служить нам і досі.
Харків початку ХХ сторіччя... Велике індустріальне місто, місто фабрик, заводів, інститутів та університетів. А ще - поетів та письмен ників. І досі у Харкові стоїть будинок, у якому жила родина Алчевських. Він так і називається нині - Будинок Алчевських. Цей дім багато років є осередком мистецького життя Харкова. Так повелося ще з тих часів, коли Алчевські влаштовували в себе мистецькі вечори. Найвідомішою з роду Алчевських є українська письменниця та педагог Христя Алчевська, якій належать ці рядки:
... Душа - це безсилая квітка,
Що пахощі ллє, але гине,
Що з тихого смутку завьяне...
І в лісі ніхто в оту пору
На неї не гляне...

У Харкові довгий час жили Юрій Яновський та Олександр Довженко, Володимир Сосюра та Микола Куліш, Валеріан Підмогильний та Микола Хвильовий. Всі вони - неперевершені майстри слова. Можливо, і будинок, в якому вони жили, так і називали - Будинок "Слово". Володимирові Сосюрі належать такі слова:
Любити Вітчизну, любити завжди,
Поля її росні, зелені сади,
У їй не жаліти за дні молоді
Ні крові у битві, ні поту в груді.
/Files/images/пам.jpeg
Навіть деякі герої творів цих письменників теж були жителями Харкова. Так, на Холодній Горі мешкав Мина Мазайло, який є головним героєм п'єси Миколи Куліша.
А зараз поруч з нами живуть Роберт Третьяков, Валерій Шевчук, Ростислав Мельників. На жаль, нещодавно наша література втратила чудового поета, нашого земляка Бориса Чичибабіна. Але з нами лишилися його книжки, і через сторінки своїх творів він продовжує вести розмову з нами, читачами, як і його попередники Григорій Сковорода, Борис Грінченко, Христя Алчевська, Микола Хвильовий, Остап Вишня та багато-багато інших письменників, що є нашими земляками!


/Files/images/григор сковород.jpegГригорій Сковорода
(1722 — 1794)


Григорій Сковорода -видатний український поет, педагог, просвітитель, філософ. Він залишив нам у спадок поетичні твори, філософські трактати, листи, афоризми.

Хто думає про науку,
той любить її,
а хто її любить,
той ніколи не перестає вчитися,
хоча б зовні він і здавався бездіяльним.
Г.Сковорода

читати біографію Г. Сковороди

читати поетичні твори, байки Харківщини...


/Files/images/картинки для оформ сайта/Чичибаб.jpeg Борис Чичибабін
(1923—1994)


Борис Олексійович Чичибабін — поет, якого зазвичай відносять до так званих "шестидесятників".

Народився Борис Чичибабiн 9 січня 1923 року в Кременчуці. 1940 року закінчив середню школу в Чугуєві на Харківщині. З кінця 1941 року служив у частинах Закавказького військового округу. Після Перемоги, демобілізований за станом здоров'я, того ж 1945 року вступає на філологічний факультет Харківського університету. Але довго навчатися не довелося - 1946 року "особым совещанием" засуджений до п'яти років ув'язнення за нібито антирадянську пропаганду. Звільнений по відбуттю строку в 1951 році, реабілітований після XX з'їзду партії. Протягом 1963-1968 років вийшло чотири його поетичні збірки - одна в Москві ("Молодость") і три в Харкові ("Мороз и солнце", "Гармония", "Плывет "Аврора"").
Все життя Бориса Чичибабiна пов'язане з Україною, i це не просто біографічна причетність. Є тут глибша кровна i духовна закорiненiсть.

Не для себя прошу вниманья,
мне не достигнуть тех высот.
Есть у меня такая мания,
что мир поэзия спасет!
Б. Чичибабин.

читати біографію

читати вірші Б. Чичибабіна


/Files/images/Suprunenko_nina.jpgНіна Супруненко

Народилася 31 травня 1953 (57 років) с. Новоселиця Семенівського району Полтавської області.Закінчила Лохвицьке медичне училище. Працювала операційною сестрою в Полтаві. Після одруження та переїзду до Харкова – учасниця Народного театру гарнізонного будинку офіцерів. Згодом – народження сина Антона, вступ на режисерське відділення Харківського державного інституту культури.Після закінчення працювала завідувачкою інтернаціонального відділу Палацу студентів НТУ “ХПІ”, художнім керівником, директором студентського клубу “Сучасник”.

Навчалася в Київській державній академії керівних кадрів культури та мистецтва, магістратурі інституту післядипломної освіти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.В 1990 році – народження доньки Олесі та вихід першої книги поезій «Дарунок долі» (Київ, “Радянський письменник”), за яку в 1992 році прийнята до Національної Спілки письменників України. Згодом вийшли книги поезій: «Цветные сны» (Київ, 1993), «У лабіринтах болю і розлук» (Київ, 1995, 1996), «Звезда, упавшая вчера» (Москва, 1997), «На обрії душі» (Рівне, 2002), «Вітри протиріч» (Київ, 2003), «Полиновий світ» (Рівне, 2004), «Времена жизни» (Москва, 2004), «Закономерная случайность» (Харків, 2006), «Преодоление» (Москва, 2007), «Межа часу» (Харків, 2007) «Оттиск ладони» (Харків, 2008), «Сонце осені» (Харків, 2008), «Вселенная» (Харків, 2008), «Планета любви» (Чебоксары 2009) та дитячі книги «Сашеньке в подарок» (Київ, 2003), «Загадки для маляток» (Харків,2008), «Святкові дні» (Харків, 2009).

чичати вірші Н. Супруненко

вірші для малят

«ЦІНУЙ ЖИТТЯ, ЩОДНИНИ, ЩОСЕКУНДИ!»

"Вселенная"

Душа хранит. Жизнь и поэзия Николая Рубцова

/Files/images/Рубцов1.jpgНиколай Рубцов - один из самых читаемых и почитаемых русских поэтов. На его стихи поются песни, многие из которых, по сути, стали народными.

Биография

Читать стихотворения Н.Рубцова

Кiлькiсть переглядiв: 94